0

Відкладені товари

Клей для шпалер

Сортування:
На сторінку:
QUELYD Склошпалери (500 г)
#1842
QUELYD Склошпалери (500 г)

210 грн

Клей для шпалер
Pufas EURO 3000 Економ (500 г)
#3650
Pufas EURO 3000 Економ (500 г)

205 грн

Клей для шпалер

Клей для шпалер купується одночасно з самими шпалерами, і має деякі специфічні особливості. Правильний вибір клею, дозволить гарантувати бажаний результат, у вигляді міцного і довговічного кріплення виробів на стінах і стелі. Тому клей для шпалер слід купувати виходячи з характеристик матеріалу, призначеного для обклеювання.

Багата палітра кольорів, різноманітність матеріалів і текстур, роблять шпалери унікальним оздоблювальним матеріалом, здатним візуально збільшити або зменшити розмір приміщення. Склад клею для шпалер також важливий при виборі кольору оздоблювального матеріалу.

Високоякісна обробка здатна експлуатуватися на протязі десятиліть, проте в більшості випадків мешканці схильні освіжати інтер'єр кімнати кожні 5-6 років. Обклеювання поверхонь шпалерами - це досить трудомісткий процес, але правильних підхід в виборі клею може істотно полегшити його (або навпаки - якщо клей підібраний невірно).

 

Як правильно вибрати клей для шпалер?

Першочергову увагу слід звернути на вид матеріалу - можна купити клей для будь-якого типу шпалер, але це не завжди буде раціонально. Склеювальні основи, як і самі шпалери, діляться на кілька основних видів: для паперових шпалер, вінілових, флізелінових аналогів і скловолокна. Також вибирати клей слід з урахуванням стану поверхні, на яку будуть клеїтися шпалери. Наступним параметром вибору клею, буде призначення самого приміщення, тому матеріал може мати в своєму складі фунгіцидні та бактерицидні компоненти, чи буде розраховуватися на експлуатацію в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря.

Наступним параметром вибору матеріалу буде ціна і виробник. Якщо в останньому випадку орієнтуються частіше на відомі і перевірені бренди, що виробляють клеючі суміші, то вартість часто залежить від насиченості ринку продуктом, характеристик і якостей самого виробу. Наприклад, для кріплення на стіні натурального бамбука або трав'яних шпалер використовується поліхлоропропіленова суміш, і її не можна розглядати як клей для всіх шпалер, так як її вартість вище більшості існуючих аналогів, але виправдана властивими характеристиками.

 

Якими властивостями повинен володіти клей для шпалер?

Забезпечувати ефективне зчеплення шпалер зі стінами і стелею, роблячи обклеювання поверхонь більш легким і продуктивним процесом. Клей для важких шпалер флізелінових містить в своєму складі ПВА або полівінілацетат, що забезпечує краще схоплювання з поверхнею і тривалу фіксацію.

У чистому вигляді ПВА використовується в склеюванні деревини та меблевому виробництві. У шпалерному клеї його концентрація становить не менше 50%. Вартість клею визначається наявністю таких добавок, що поліпшують характеристики складу. Останнім параметром при виборі клею, є його кислотність (Ph), при виборі світлих шпалер вона повинна бути вище 7, а для темних аналогів відповідно менше зазначеного показника.

 

Як зрозуміти хороший клей для шпалер чи ні?

Більшість користувачів роблять вибір клею, орієнтуючись на поради продавця або особистий досвід. Так клей для паперових шпалер можна підібрати практично безпомилково. Такі шпалери можуть бути приклеєні навіть клейстером з змоченою борошна (не експериментуйте таким чином), і будуть триматися певний період.

А ось купуючи дорогі вінілові шпалери, слід ретельно підбирати клеючу суміш, так як ціною помилки може бути зіпсований результат роботи. Універсальний клей не завжди підійде для вінілових матеріалів, а ось для шпалер з паперовою основою стане раціональним вибором.

Якісний клей для шпалер являє собою особливий хімічний склад, що дає можливість не тільки фіксувати полотно до стіни на довгі роки, але надійно фіксувати його під час обклеювання та подальшого вирівнювання. Така властивість дозволяє простіше і зручніше фіксувати шпалери, істотно спрощує сам процес обклеювання.

 

Чому клеюча суміш постійно вдосконалюється?

Основа матеріалу довгі роки залишалася незмінною і складалася з крохмалю і звичайного борошна - тобто продуктів, які володіють клеючими властивостями. Еволюція спочатку торкнулася самих шпалер, що автоматично призвело до потреби створити нові види клеїв, здатних надійно фіксувати матеріали високої щільності. Якщо колишньої форми клею було цілком достатньо для паперових матеріалів, то для сучасних шпалер він став малоефективним.

Основою сучасних клеїв є модифікована форма крохмалю і целюлози, з усілякими домішками і добавками. Ще одним важливим нюансом є потреба в підготовці і стан покриття. Шпалери краще клеїти на ідеально рівну, попередньо підготовлену поверхню.

Такий ремонт проходить швидше і не виявляє серйозних недоліків. Якщо в якості оздоблювальних матеріалів при ремонті будуть використовуватися важкі типи шпалер, склохолст (стеклохолст) або шовкографія, в обов'язковому порядку слід купити клей, який буде відповідати заданим параметрам перерахованих матеріалів. Кожен тип шпалер має певні вимоги не тільки до клею, але і ефективності підготовки поверхні, призначеної для обклеювання.