Відкладені товари
Як вірно клеїти шпалери?
Який порядок дій при обклеюванні стін шпалерами? Вивчаємо процес в деталях: як правильно клеїти шпалери? А головне, як робити це швидше і простіше.
Щоб шпалери на вашій стіні вже не розвівалися подібно прапорам на параді, потрібно добре прикріпити їх до стіни.
Найпростіше працювати з шпалерами на флізеліновій основі — досить нанести клей лише на стіну.
Підготовка поверхні
Якщо ви вирішили правильно клеїти шпалери, дотримуйтесь технологію. Газети на стіні не потрібні: шпалери приклеюють або до «голої» поверхні, або до основи, що залишилася від попередніх шпалер. Ще один варіант — купити спеціальний папір для обклеювання стін і клеїти шпалери на неї. Стіну, особливо фарбовану або зі слідами старих шпалер, важливо підготувати до нового обклеювання. Завдання — зробити її чистою, рівною і злегка шорсткою, щоб шпалери не відвалилися від неї та утворили гладке покриття. Якщо фарба відшаровується, її потрібно видалити. Якщо є тріщини, їх треба зашпаклювати. Для вирівнювання поверхні застосовують штукатурку.
Зберігайте етикетку! Мова про аркуш паперу з назвою і технічною інформацією, який знаходиться під плівкою - упаковкою будь-якого рулону шпалер. Зазначений на етикетці номер партії дозволить точно «потрапити в відтінок» при покупці додаткового рулону.
Підготовка рулонів
Отже, ви зняли старі шпалери і підготували стіну до обклеювання. Тепер потрібно взяти в руки рулони, принесені з магазину. Напевно ви вже вимірювали висоту стін, коли намагалися розрахувати потрібну кількість рулонів. Довжина останніх зазвичай становить 10 метрів, так що кожен рулон вам належить розрізати приблизно на три частини (стандартна висота стель - 2,7 метра). Якщо необхідне стикування малюнка, потрібно передбачити невеликий запас по довжині. Обрізки можна буде використовувати для обклеювання простінків, ділянок над дверима, під вікнами і т.д.
Залишки шпалер, на всякий випадок, потрібно зберегти. Але вони, на жаль, не допоможуть вам купити такий самий рулон, якщо виникне необхідність в оновленні великої ділянки стіни.
Нехай в кімнаті буде душно! Як мінімум добу не провітрюйте приміщення, тільки що обклеєне шпалерами. Шпалери не переносять протяг і коливання температурного режиму. Полотна можуть банально «відвалитися» від стін, не встигнувши висохнути. І роботу доведеться переробити.
Нанесення клею
Якщо ви обклеюєте стіни шпалерами з паперовою основою, клей треба наносити на них. Найзручніше це робити на довгому столі, але можна і просто на підлозі. Смуги з шаром клею складають навпіл, без різких згинів. Протягом 10 хвилин вони просочуються клеєм. Якщо ви маєте справу зі стіною, яка колись була пофарбована, можна для гарантії нанести тонкий шар клею і на ній — не тільки на шпалери. Інший варіант — покрити її ґрунтовкою або слабким розчином того ж шпалерного клею. Шпалери на флізеліновій основі приклеювати набагато простіше, оскільки клей потрібно наносити лише на стіну.
Шпалерний шпатель. Найважливіший з усіх інструментів, які полегшують життя майстру, що наклеює шпалери. Шпалерний шпатель допомагає швидко "розганяти" бульбашки, які неминуче утворюються при накладанні полотна на стіну. Порядок дій наступний: проводимо шпалерним шпателем зверху вниз по центральній частині полотна. Далі, розгладжують рухами вліво (вправо) надійно фіксуємо шпалери на стіні. Процес обклеювання займає лічені хвилини.
Монтаж шпалер на стіні
Звичайно, правильно клеїти шпалери краще удвох. Коли смуги відрізані й на них нанесений клей, одна людина встає на драбину, а інша подає їй підготовлені шматки. Прикладати їх потрібно саме від стелі, щоб потім поступово вирівнювати стики між смугами зверху вниз. А взагалі, правильно клеїти шпалери краще від вікон, поступово просуваючись до дверей з кожного боку. Так стики між сусідніми смугами будуть менш помітними. Товсті шпалери (тиснені паперові, будь-які вінілові, текстильні та ін.) клеять упритул, а тонкі паперові — одношарові та гладкі двошарові - накладаючи один шматок на інший. Крайки в рулонів обрізати не треба.
Видаляйте клей відразу! Якщо ви нанесете на рулон або стіну занадто велику кількість клею, то він буде «вилазити» на стиках полотен, і його доведеться видаляти (наприклад, сухою чистою ганчіркою). Іноді це не критично, але деякі матеріали покриття можуть в результаті безнадійно зіпсуватися. Йдеться перш за все про текстильні шпалери. Їх складно наклеїти аматорам — краще доручити цю справу фахівцям.
Клеїмо шпалери самі: нюанси
Правильний клей. Дуже важливо точно розрахувати не тільки кількість рулонів, а й число пачок клею. При розведенні останнього водою дотримуйтесь інструкції на упаковці. Інакше клей вийде або занадто густим (і тоді його не вистачить), або надмірно рідким — в цьому випадку шпалери будуть погано триматися на стіні, а можливо, і зовсім відваляться.
Корпус розетки. Однією зі складнощів при монтажі шпалер є розетки і вимикачі на стінах. «Обійти» їх не вдасться. На самому початку процесу необхідно відключити електрику, зняти корпуси. Коли ж справа дійде до місця, де знаходиться розетка або вимикач, треба закріпити смугу шпалер у верхній частині стіни і зробити в потрібній точці розріз навхрест. Пізніше ви зможете вирізати отвір певної форми і встановити на місце знятий корпус.