0

Відкладені товари

Основи вибору ґрунтовки для внутрішніх робіт

DALL·E-2024-05-29-16_31

Основи вибору ґрунтовки для внутрішніх робіт

Підготовка поверхонь перед остаточним оздобленням — найважливіший етап ремонтних робіт. Застосовується в таких випадках спеціальна ґрунтовка для завдань усередині приміщення. Враховуючи різноманітність ринку оздоблювальних матеріалів, важливо грамотно підбирати ґрунтувальні суміші, орієнтуючись на особливості та стан поверхні. Розбираємось, яке шпаклівка краще для внутрішніх робіт.

Роль грунтовки у якісному ремонті

У ремонті кожен етап важливий і впливає на кінцевий результат. Це стосується і початкової підготовки приміщення, і правильного вибору клею для паперових шпалер і багатьох інших нюансів.

Грунтування стін — один з таких етапів, ігнорування якого здатне звести до нуля всі подальші оздоблювальні роботи. Такі склади виступають сполучним веном між поверхнею та фінішними покриттями, як штукатурки, шпаклівки, фарби та інше.

Грунтовку важливо використовувати, оскільки вона сприяє:

  • ущільнення та зміцнення основи під оздоблювальні матеріали;
  • збільшення адгезії основного оздоблювального матеріалу з основою поверхні;
  • однорідності обробки;
  • зниження водопоглинання тощо.

З огляду на такі широкі експлуатаційні можливості, ґрунтування рекомендується проводити на всіх етапах ремонтних робіт. Для збільшення адгезії ґрунтовку варто використовувати перед нанесенням штукатурки, шпаклівки, стяжки підлоги, фарби.

З огляду на різноманітність ринку оздоблювальних матеріалів, вкрай важливо грамотно підібрати матеріал для ґрунтування поверхні. Потрібно враховувати, чи можна використовувати фасадну шпаклівку для внутрішніх робіт і навпаки розбиратися в основних різновидах ґрунтовки.

Яка шпаклівка краща для внутрішніх робіт

Виробники оздоблювальних матеріалів сьогодні пропонують величезний асортимент найрізноманітнішої продукції. Грунтовку на ринку купити сьогодні можна різних типів та призначень. Ці моменти важливо враховувати, оскільки не всі варіанти підходять саме для використання всередині приміщення.

Щоб трохи розбиратися в складах ґрунтовки, знати, чи можна використовувати шпаклівку для внутрішніх робіт на вулиці і навпаки, потрібно розрізняти їх основні групи:

  1. Грунтовки для мінеральних поверхонь (цегла, гіпс, газоблок, бетон та інші). Лідируюче місце на ринку сьогодні посідає CT-17 бренду Ceresit. Вибираючи склад для внутрішніх робіт, варто приділяти особливу увагу проникаючій здатності.
  2. Грунтовки-антисептики — склади, за допомогою яких не тільки підвищують адгезію, а й обробляють поверхню від плісняви ​​та грибка.
  3. Бетонконтакт. Основні функції такого типу складів — збільшення адгезії між оздоблювальними матеріалами та зміцнення оброблюваної поверхні.
  4. Кварцові ґрунтовки — допомагають краще підготувати поверхню до нанесення основного оздоблювального матеріалу. Досить популярні, оскільки суттєво покращують якість поверхні.
  5. Грунтовка для металу. Крім покращення адгезії, таке ґрунтування створює додатковий шар захисту металевої поверхні та збільшує антикорозійні властивості фарби, яка наноситиметься далі.
  6. Грунтові склади для пластику — це спеціальні аерозольні ґрунтовки, які допомагають підготувати поверхню до фарбування.

Вибираючи різновид ґрунтовки для виконання внутрішніх оздоблювальних робіт, важливо уважно ознайомлюватися зі складом продукту, його експлуатаційними властивостями та призначенням. Тільки визначившись із типом ґрунтового складу, можна вже підбирати торгову марку за прийнятною якістю та вартістю.