0

Відкладені товари

Керівництво з вибору відповідного клею для паперових шпалер

b9137b3e-ec97-4f06-b98c-8cf919fd5ea0

Посібник із вибору відповідного клею для паперових шпалер

Шпалери — одні з найпопулярніших варіантів фінішного оздоблення. Багато в чому така популярність пояснюється різноманітністю матеріалів, форм, візерунків, колірних рішень, які пропонує ринок. Підсумкова якість такої обробки залежить не тільки від професіоналізму майстра, а й від правильного підбору супутніх матеріалів. Також важливо розбиратися, який клей краще використовувати для паперових шпалер, як його розводити та яку технологію використовувати для нанесення. Розглянемо ці моменти детальніше.

Основні різновиди складів, що клеять

Якщо майстер знає, який клей підійде для паперових шпалер, а який краще вибрати для вінілових, процес поклейки буде більш успішним. Враховуючи різноманітність продукції в цій категорії, новачкам буває складно без досвіду правильно підібрати потрібний засіб.

Важливо знати, який клей потрібен для паперових шпалер, вінілових, фотошпалер та інших типів. Продукти відрізняються складами, основними компонентами та експлуатаційними властивостями. У кожному клеї є:

  • Основна діюча речовина (база), на яку припадає до 90% складу. Найчастіше це метилцелюлоза, карбоксиметилцелюлоза (КМЦ) або один із різновидів модифікованого крохмалю.
  • Спеціальні добавки — мова про компоненти, дія яких спрямована на захист від плісняви, грибка.
  • ПВА (полівінілацетат) — компонент, який збільшує клейкість. Часто використовується як база.

Різні пропорції перерахованих складових дозволяють виробникам виготовляти кілька видів розчинів, що клеять:

  1. Універсальний — розчин на основі модифікованого крохмалю або метилцелюлози з додаванням незначної кількості протигрибкових добавок та полівінілацетату. Для тих, хто не розуміє, який клей для паперових шпалер кращий, завжди можна вибрати універсальний.
  2. Буровий — основу продукту КМЦ. Деякі виробники також додають у незначній кількості спеціальні добавки проти грибка та клеючого компонента. Продається у сухому вигляді.
  3. Бустилат — різновид вже розведеного продукту, що за консистенцією нагадує сметану. В основі — вініловий латекс, крейда, загусник.

Є на ринку та великий вибір спеціальних видів. Найчастіше виробники пропонують продукти, основу яких крохмаль. Вони призначені для важких текстильних матеріалів. Також рекомендується вибирати такий клей для паперових тиснених дуплексів шпалер, оскільки вони двошарові і відносяться до важких.

Незалежно від призначення, всі матеріали, що клеять, ділять на два види — порошок чи готова розведена суміш. У першому випадку продукт вимагає розведення водою, у другому — одразу готовий до використання.

Який клей підходить для паперових шпалер

Дуже важливо розбиратися, яким має бути клей для паперових шпалер, оскільки від цього залежить комфорт виконання оздоблювальних робіт, легкість процесу поклейки, міцність зчеплення, якість та довговічність результату. Неправильний вибір практично завжди загрожує необхідністю переробляти всі та двічі оплачувати матеріали.

Паперові шпалери — найлегші, тому для роботи з ними підходить практично будь-який вид клею. Вибираючи, який хороший клей для паперових шпалер купити, багато хто віддає перевагу універсальному. Такий продукт відрізняється оптимальним поєднанням ціни та якості. Він підходить для поклейки легких паперових шпалер будь-якого розміру. Також майстри рекомендують бустилат, буровий, ПВА, КМЦ.

Чим відрізняється клей для флізелінових шпалер від паперових

Багатошаровий флізелін — досить важкий та громіздкий оздоблювальний матеріал. Для його поклейки потрібно використовувати спеціальні склади, які відрізняються максимально гарною адгезією та надійною фіксацією. Майстри рекомендують використовувати клей того ж бренду, що й шпалери, а за їх відсутності — склади, призначені спеціально для важких покриттів.

Тому відповідь на запитання, чи можна клеїти паперові шпалери клеєм для флізелінових шпалер, завжди позитивна. А ось навпаки, приклеїти флізелінові шпалери універсальним складом, не вийде, в цьому випадку потрібно шукати спеціальний клей, який має відповідні експлуатаційні властивості.

Який клей використовувати для вінілових шпалер на паперовій основі

Вініл — ще один популярний вид декоративного оздоблення. Такі шпалери відрізняються нижнім шаром. Це може бути паперова чи флізелінова основа. Вибирати клей для такого виду шпалер слід, орієнтуючись на характеристики нижнього шару. Також важлива техніка: для поклейки листів на паперовій основі клеючий склад наносять і на стіну, і на шпалерні листи, а на флізеліновій основі. виключно на стіну.

Для паперових основ рекомендують використовувати склади, базою в яких виступають полімери, ПВА, метилцелюлоза, а також є ефіри целюлози. Якщо далеко некожен універсальний продукт підійде для виробів з вінілу, то клеїти паперові шпалери клеєм для вінілових шпалер можна.

Як розводити клей для паперових шпалер

Новачки часто не знають, як розводити клей для вінілових шпалер на паперовій основі чи будь-якого іншого виду. Але єдиної правильної відповіді на таке питання немає, оскільки виробники пропонують різні формати та склади, а отже, і інструкції.

Щоб зробити все правильно, важливо дотримуватися вказівок виробника, які завжди можна знайти на упаковці. Це стосується й моменту, скільки сохне клей для паперових шпалер. У середньому при кімнатній температурі та нормальному показнику вологості він висихає за 2-3 години. Але також слід попередньо ознайомитись із вказівками виробника.

Захисники навколишнього середовища і ті, хто віддає перевагу екологічності, часто вибирають варіант самостійного приготування розчину, що клеїть. Для цього не потрібно багато компонентів, тільки вода, борошно або крохмаль, ПВА або столярний клей як спеціальна добавка. Потрібно пам'ятати, що такий розчин відрізняється поганою водостійкістю.