Відкладені товари
Як клеїти шпалери
Є вже багато порад і рішень що до наклеювання шпалер та обговорень по тому, як краще або правильніше поклеїти шпалери. Але ніколи не буває зайвим повторити ще раз, раптом щось пропустили або не зовсім правильно підійшли до питання поклейки шпалер.
Отже, почнемо з самого початку. Перш ніж клеїти шпалери потрібно приготувати не тільки самі шпалери, а й інструмент, яким ви будете праыювати.
Необхідний інструмент:
- Стіл для шпалер
- Драбина
- Відро для розведення клею
- Щітка - макловиця
- Ножиці для нарізки шпалер
- Шпалерний ніж
- Шпалерна шина
- Ніж з висувним лезом
- Схил
- Олівець
- Складний метр
- Притискниї валик з пористої гуми
- Голчастий валик для розгладження швів
- Щітка для шпалер
- Щітка для придавлювання і розгладження шпалер
Визначимося з тим, які шпалери Ви купили (якщо на упаковці не вказано). Шпалери можна розділити:
За щільністю:
- легкі <100 г / м²
- середньої щільності 100-120 г / м²
- важкі> 120г / м²
За основою (підкладкою):
- папір
- флізелін
- Натуральний / штучний джут і т.д.
По верхньому шару:
- паперові
- вінілові
- бамбукові
- шпалери з корковим полотном
- склошпалери
- текстильні
- металізовані
- природні шпалери з деревинним волокном
Тепер подивимося на етикетку і на те, які там символи зображені:
Також, не забуваємо що є різні методи нанесення клею:
На шпалери:
- вручну
- за допомогою машин
На стіну
З вивченням самих шпалер, етикеток, методів і т.д. скінчено, тепер перейдемо безпосередньо до робіт.:
Видалення старих шпалер набагато легше, ніж зазвичай думають. З використанням Pufas Tap-Ex Видаляч шпалер, міцно приклеєні шпалери можна досить легко зняти. Дія концентрату посилюється при додаванні його в гарячу воду. Після перемішування з водою, рясно нанести на шпалери за допомогою кисті або розпилювача і залишити діяти, приблизно, на 15 хвилин. Потім шпалери знімаються набагато простіше. Пофарбовані й водонепроникні шпалери попередньо обробити голчастим валиком.
Коли старі шпалери видалені, необхідно провести роботи по підготовці основи:
Підсумок проведених робіт може бути настільки хорошим, наскільки добре підготовлено основу, на яку вони проводяться.
Перевірка якості основи і грунтування:
Основа перед обклеюванням шпалерами повинна бути сухою, чистою, рівною і злегка всмоктучою вологу. Перевірити це просто: набризкати на поверхню трохи води і якщо стіна миттєво потемніє, тоді вона занадто сильно вбирає. Якщо провести по поверхні долонею і на ній буде білий або сірий наліт, то основа м'яка. В обох випадках поверхню необхідно обробити Ґрунтовкою ЛФ Гидрозол-Акрилат.
Грунтовка глибокого проникнення може застосовуватися для закріплення і просочування основ для запобігання нерівномірного висихання фарби, плям на пофарбованій поверхні, передчасного висихання клею, передчасного висихання шпаклівок та штукатурок:
Перед наклеюванням шпалер необхідно всі нерівності, отвори і тріщини усунути, оскільки тільки на ідеальний основі можливо ідеальне наклеювання шпалер. Для досягнення цього результату можна використовувати, або готові шпаклівки таких як Pufas Шпаклівка -Инстант, або Pufas Дрібна шпаклівка, або Pufas шпаклівка Full + Finish.
Після початкової обробки переходимо до фінішної:
Основи, які мають слабке поглинання, або різні за кольоровим тоном, або мають надто високий показник рН слід обробити Pufas Грунтовкою під шпалери білою. Занадто високий pH-показник основи (pH> 11) може призвести до кольорових змін на металізованих, текстильних, або шпалерах з природньою основою.
Флізелін погано ховає нерівності стін, а так само може бути досить прозорим і вимагає щоб стіни перед обклеюванням були добре оброблені відповідним продуктом, таким як Pufas Грунтовка під шпалери біла. Будь-яка контрастна пляма буде просвічувати через, наприклад, бамбукові шпалери. Втім, це також стосується й тонких паперових шпалер.
Корисні поради:
Сильно вбираючі основи | Обробити Ґрунтовкою ЛФ Гидрозол-Акрилат. |
На стіні є плями цвілі | Обробити поверхню Glutoclean Засіб для видалення плісняви з хлором або Glutoclean Засіб для видалення плісняви без хлору |
Різні по поглинанню старі штукатурки з плямами, місцями нанесення шпаклівки тощо | Нанести на поверхню Pufas Грунтовка під шпалери білу |
Плити гіпсокартону | Обробити Ґрунтовкою ЛФ Гидрозол-Акрилат. |
Старі шпалери | Шпалери зволожити за допомогою Pufas Tap-Ex Видаляч шпалер та видалити. Штукатурку на стіні, при необхідності, обробити Ґрунтовкою ЛФ Гидрозол-Акрилат. |
Клейові фарби | Змити розчином води з Pufas Tap-Ex Видаляч шпалер, потім обробити Ґрунтовкою ЛФ Гидрозол-Акрилат. |
Масляні / Лакові покриття | Знежирити, зашкурити |
Дірки, тріщини | Видалити частини що вільно відстають, тріщини вискребти ширше, а пошкоджені місця заповнити Pufas Дрібна шпаклівка або Pufas Шпаклівка -Инстант |
Грубі нерівності в штукатурці | Нанести і вирівняти кельмою Pufas Дрібна шпаклівка |
Піщані і крейдяні основи | Зміцнити за допомогою Ґрунтовка ЛФ Гидрозол-Акрилат |
Дрібні нерівності штукатурки | Суцільне вирівнювання за допомогою Pufas Дрібна шпаклівка або Pufas шпаклівка Full + Finish. |
Вибір клею:
Сухі:
Основа - модифікований крохмаль:
Основа - модифікований крохмаль + метилцелюлоза
Основа - метилцелюлоза
Готові:
Pufas Glutolin GTV Фліз-Текстиль
Pufas Клей для важких шпалер та настінних покриттів GF
Pufas Клей для настінних покриттів та бордюрів
Поклейка шпалер на паперовій основі
Перед початком обклеювальних робіт необхідно нарізати шпалери.
Розведення клею: холодну, чисту воду розмішати до утворення воронки. Рівномірно засипати клей в центр воронки постійно перемішуючи. Дати клею настоятися згідно із зазначеним на упаковці часу. Після настоювання клею ще раз його добре перемішати.
Нанесення клею: нанести клей за допомогою щітки на тильну сторону шпалер.
Просочування шпалер: змащені клеєм шпалери скласти внутрішньою частиною так, щоб верхня частина була складена на 2/3, а нижня на 1/3 частину. Шпалери згорнути в рулон, щоб края не розкривалися і не висихали.
Наклеювання: Рівно наклеїти першу смугу шпалер. При цьому для вирівнювання може бути рівень. Нанести полотно шпалери на стіну і з середини розгладжувати в сторони. Якщо при цьому клей потрапив на фронт полотна шпалери, то його слід обережно видалити вологою, сухою серветкою.
Вирівнювання полотна по плінтусу: виступаючу довжину шпалер відрізати.
Розетки та вимикачі: відключити електрику, зняти верхній зовнішній корпус і поверх вбудованих в стіну елементів наклеїти шпалери. Після висихання шпалер вирізати шпалери в потрібних місцях ножем з висувним лезом.
Стелі: обклеювання шпалерами стель краще проводити вдвох. Поки один кріпить полотно до стелі, інший піднімає полотно вгору, поки полотно повністю не буде приклеєне.
Поклейка шпалер на флізеліновій основі
В даний час все більше використовується флізелінових шпалер. Їх наклеювання на легке й швидке, як ніколи. Замість шпалер клей наноситься на стіну. Найбільш чисто і швидко це досягається із застосуванням спеціального GTV-валика.
Перевага: не потрібно шпалерного столу для намазування клеєм шпалер, пальці рук залишаються чистими і нанесення клею йде швидше, ніж за допомогою щітки. Шпалери перед початком обклеювання не потрібно нарізати, шпалери наклеюються на стіну і відрізаються на місці по потрібній довжині, економія часу, відсутність плям клею на фронті полотна.
Сухі шпалери укладаються на змащену клеєм стіну.
Перевага: при укладанні та підгоні шпалер, не виникають надриви. Не потрібно просочування шпалер клеєм. Відрізання потрібної довжини полотна більш чисте і точне, оскільки сухі шпалери краще ріжуться. При наступній зміні шпалер вони легко видаляються.
Перевага: не потрібно використання ніяких додаткових коштів для видалення шпалер, оскільки вони дуже легко і цілком знімаються.