0

Відкладені товари

Майстер-клас із декоративного оздоблення з використанням спеціальних покриттів

DALL·E-2024-05-29-16_16

Майстер-клас з декоративного оздоблення з використанням спеціальних покриттів

Розмаїття поверхонь, що використовуються для декоративного оздоблення, просто вражає. Ті люди, яких вже не влаштовують звичайні шпалери або декоративна штукатурка, можуть вибирати унікальніші оздоблювальні матеріали. Тому варто детальніше розібратися, які види декоративного оздоблення існують і що готовий запропонувати покупцям сучасний ринок.

Які види декоративного оздоблення

Декоративне оздоблення стін — це фінальний етап ремонтних робіт, що визначає кінцевий результат. Тому до підбору покриттів ставляться особливо уважно.

Основні види декоративного оздоблення, які не втрачають своєї популярності через естетичний зовнішній вигляд та доцільність:

  • штукатурка;
  • дерев'яні покриття;
  • шпалери;
  • стінні панелі;
  • камінь;
  • цегла;
  • плитка;
  • штучні матеріали.

На питання про те, які види декоративного оздоблення вам відомі, більшість вказують на штукатурку чи плитку. Але сучасний ринок пропонує набагато більше варіантів. Більш того, нетривіальні покриття також популярні.

Коли потрібно додати інтер'єру витонченості та природної краси, фахівці рекомендують використовувати камінь, дерево чи текстиль. Кількість варіацій, яку пропонують виробники, просто вражає, що дозволяє втілювати найнестандартніші дизайнерські рішення.

Один із найнезвичніших варіантів — це текстильне оздоблення, яке на стінах створює ефект драпірування та візуально збільшує простір. До декоративного оздоблення тканини належать тканинні панно, різні натюрморти, пейзажі. За допомогою такого оздоблення можна задрапірувати частину стіни, виділити конкретну зону, ефектно доповнити інші типи поверхонь.

Ще один незвичайний, але дуже популярний варіант, — декоративне оздоблення деревини — це створення на дерев'яній поверхні різних захисних та декоративних оздоблень. Найчастіше використовують лакофарбові, плівкові чи листові матеріали.

Як зробити обробку декоративним каменем

Декоративний камінь для внутрішнього оздоблення — це відмінний вибір, коли потрібно вибрати цікавий та практичний оздоблювальний матеріал. Приміщення, у дизайні яких використовують такий варіант, завжди виглядають оригінально та запам'ятовуються. Це чудове рішення для кімнат з каміном або арками, їм часто викладають акцентні зони, кути або простінки.

Перед тим як клеїти декоративний камінь для внутрішнього оздоблення, потрібно підготувати стіни. Зробити це можна двома способами:

  1. Вирівнювання поверхні шпаклюванням та ґрунтування.
  2. Використання листів гіпсокартону та ґрунтовки.

Декоративний камінь для внутрішньої обробки клеїти можна на спеціальні клейові суміші. Такі склади повинні бути вологостійкими та забезпечувати надійне кріплення кожного елемента на поверхні. Майстри радять використовувати для нанесення клейового розчину гладкий та зубчастий будівельні шпателі. Після висихання кладки виконують закладення швів. За необхідності завершують роботу нанесенням додаткового шару захисту.

Визначати, який декоративний камінь вибрати для внутрішнього оздоблення, варто, враховуючи загальний дизайн приміщення. З урахуванням основних компонентів він може бути бетонним, гіпсовим, акриловим, кварцовим, мармуровим, гранітним, керамогранітним. Також виробники пропонують величезний вибір форм такого матеріалу. колота, плиткова, бутова та інші.

Декоративна цегла для внутрішнього оздоблення: яка краще

Ще один цікавий варіант обробки стін — матеріал, що імітує цегляну кладку. Його укладання максимально просте і схоже з плитковою, тому багато хто робить вибір саме на користь цегли. Різноманітність розмірів, форм і відтінків також дозволяє реалізувати навіть найсміливіші дизайнерські рішення. Для імітації цегляної кладки в інтер'єрі використовують штукатурку, плитку, панелі, гнучкий камінь та шпалери.

Навіть новачки зможуть швидко розібратися, як клеїти декоративну цеглу для внутрішнього оздоблення. Етапи тут максимально зрозумілі та звичні:

  • підготовка поверхні;
  • шпаклювання або монтаж листів гіпсокартону;
  • грунтування;
  • приготування клеючого розчину (плитковий клей) та кладка оздоблювального матеріалу;
  • закладання швів.

Від правильного вибору клеючого складу та затирання залежить, скільки і як надійно оздоблювальний матеріал протримається. Краще купити декоративну цеглу для обробки стін, клей і затирання відразу одного бренду. Фірмові продукти мінімізують складність монтажних робіт, а також гарантують високу якість декоративного оздоблення на багато років.