Відкладені товари
Техніки та поради щодо шпаклювання для гіпсокартону для досягнення ідеального оздоблення
Техніки та поради щодо шпаклівки для гіпсокартону для досягнення ідеальної обробки
Оздоблення стін або стелі гіпсокартоном включає шпаклівку. Якщо все зробити правильно, майстер отримає рівну поверхню, яка ідеально підготовлена до наступних робіт. Але скрізь є нюанси, тому майстри часто стикаються з питаннями, що потрібно для шпаклівки гіпсокартону, яка краще для закладення швів та багато іншого. Детально розуміємось на цьому.
Навіщо шпаклювати поверхні з гіпсокартону
Гіпсокартон досить рівний і продається листами, його використовують для грубого вирівнювання. Матеріал застосовують, щоб швидко та надійно закрити комунікації, зробити перегородки, стелі. Після цього між листами можна побачити проміжки та деякі інші недоліки, які додатково потрібно приховувати перед фінішною обробкою. Тому майстри завжди запитують, яку вибрати шпаклівку для гіпсокартону.
Основні причини, чому потрібно шпаклювати такі поверхні та розбиратися, який матеріал підходить найкраще:
- Можливість отримати рівну поверхню для подальшого фінішного оздоблення.
- Збільшення міцності матеріалу.
- Можливість запобігти появі тріщин.
- Поліпшення адгезії поверхні та фінішним оздоблювальним матеріалом.
- Підвищення стабільності та стійкості до пошкоджень.
- Можливість виправити дефекти — вм'ятини, вибоїни тощо.
Майстри, які розуміються на тому, яка шпаклівка застосовується для гіпсокартону, отримують кращий результат роботи. Цей етап важливий при використанні будь-якого виду оздоблювального матеріалу, шпалери, плитка або облицювальний камінь. Детальніше про декоративну обробку з використанням спеціальних покриттів можна почитати тут.
Яка шпаклівка підходить для гіпсокартону
Вибираючи, яка шпаклівка краще для гіпсокартону і які техніки її нанесення використовувати, варто орієнтуватися на тип поверхні та оздоблювальний матеріал, який буде використовуватися далі.
Кілька порад для правильної покупки:
- Для стін з гіпсокартону — підійде універсальний склад для внутрішніх робіт.
- Для стелі з гіпсокартону — акрилова або латексна, оскільки такі склади добре лягають і утворюють ідеально рівну поверхню.
- Для закладення швів — варто вибирати високоміцні склади на основі гіпсу, які ефективно протистоять тріщинам, швидко тверднуть і не затримують виконання наступних робіт.
- Для обробки гіпсокартону під шпалери чи фарбування важливо максимально вирівняти поверхню. У цьому випадку найчастіше використовують варіанти на основі гіпсу. Тоді потрібна і стартова, і фінішна шпаклівка.
Найпопулярніший на сьогодні розхідник для шпаклювання гіпсокартонних листів — полімерні шпаклівки. Це фінішний матеріал, головні переваги якого – mdash; ідеально рівні поверхні, можливість наносити матеріал механізованим способом, коротші терміни роботи та менші трудовитрати. Якщо вас цікавить, яке фінішне шпаклювання краще для гіпсокартону, зверніть увагу на полімерні склади.
Що потрібно для шпаклювання стін з гіпсокартону
Інформацію про те, як приготувати або розвести шпаклівку для гіпсокартону, слід брати безпосередньо з рекомендацій виробника. Детальну інструкцію завжди можна знайти на банку чи на сайті компанії. Скільки потрібно шпаклівки для гіпсокартону, залежить від обсягу робіт та їх складності. Чим більше проблемних місць на поверхні, тим більше оздоблювального матеріалу знадобиться, щоб їх приховати.
Які шпателі потрібні для шпаклівки гіпсокартону:
- вузький – для нанесення матеріалу з ємності на широкий шпатель;
- гумовий — для роботи з поглибленнями;
- широкий — безпосередньо для розподілу матеріалу по робочій поверхні тонким шаром.
Основні етапи шпаклювання гіпсокартонних поверхонь:
- Закладення саморізів. Найпопулярніша техніка — нанесення матеріалу вузьким шпателем рухами «хрест-навхрест» та акуратне розрівнювання.
- Шпаклювання стиків. За допомогою гумового шпателя обробляється кожен стик, після чого на матеріал кладеться армуюча стрічка. Поверх її наносять ще один шар шпаклівки.
- Закладення кутів — за діями етап схожий із попереднім, тільки замість стрічки майстер використовує спеціальні алюмінієві або пластикові куточки.
- Шпаклівка всієї поверхні. Рекомендований шар фінішного складу — 1-5 мм. Кількість шарів — від 1 до 3 залежить від ситуації.
- Шліфування. Вона необхідна, щоб досягти максимально рівної поверхні та прибрати надлишки матеріалу.
Щодо того, чи потрібна ґрунтовка для гіпсокартону під шпаклівку, то більшість майстрів сходяться на думці, що це важливий і обов'язковий попередній етап. Грунтування потрібно обов'язково проводити, якщо планується обробка стіни керамогранітом або поклейка обоїв, а також для закладення швів та стиків листів ГКЛ, місця кріплення. Щоб виконати все правильно, потрібно знати основи вибору грунтовки для внутрішніх робіт. Можна обійтися без цього етапу, якщо йдеться про вологостійкий гіпсокартон або далі планується покриття рідкими шпалерами.