0

Відкладені товари

Інноваційне використання акрилового герметика

bb5ba35d-4a0d-4dd1-ad93-8fee62ec7a20(3)

Інноваційне використання акрилового герметика

Будівельні та ремонтні роботи важко уявити без необхідності герметизації всіляких стиків, швів та тріщин. Для цього призначені герметики. Розберемо докладніше особливості та сфери застосування такого продукту, а також який герметик кращий за силіконовий або акриловий.

Види герметиків та сфера застосування

Герметизувати всілякі щілини важливо, щоб у них не накопичувалися волога, пил, бруд. Сучасні склади, які виробляють виробники мають досить широке застосування. Найчастіше їх використовують після монтажу сантехніки, дверей, вікон, оздоблення стін та підлоги. Але це далеко не повний перелік сфер застосування продукту.

Герметик на основі акрилу підходить:

  • для закладення міжпанельних швів;
  • усунення тріщин;
  • герметизації стиків труб;
  • покращення міжвінцевих швів, а якщо ви сумніваєтеся, який герметик — поліуретановий або акриловий — вибрати для швів і тріщин у брусі, другий варіант завжди універсальніший;
  • заповнення місць з'єднання під час монтажу вікон та дверей;
  • видалення недоліків навколо димоходу каміна.

Багато хто також часто цікавиться, на який герметик приклеїти акрилову ванну. Фахівці рекомендують використовувати акрилові герметичні склади. Також з його допомогою можна герметизувати ламінат, фіксувати підлогову та стельову плінтуси, виконати монтаж багетів, відновити паркет та дерев'яну підлогу, реставрувати меблі, закладати шви після укладання плитки або монтажу сантехніки.

 

Який краще герметик — акриловий або силіконовий

Вибираючи, який герметик краще підходить для акрилової ванни, закладення швів та інших завдань, більшість не можуть визначитися між силіконовими та акриловими складами. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки.

Суміш акрилатних полімерів — повністю екологічна та безпечна, тому може використовуватися навіть новачками. Вона без запаху, не виділяє токсичних речовин, тому вибираючи, який герметик використовувати для акрилової ванни, закладення швів та інших внутрішніх робіт, ця суміш однозначно лідирує.

Ключові переваги продукту:

  • практичність та простота використання;
  • відмінне поєднання з безліччю поверхонь;
  • можливість штукатурити та зафарбовувати, але через скільки можна фарбувати акриловий герметик, це залежить від часу, який потрібно, щоб матеріал повністю застиг;
  • вогнестійкість;
  • великий вибір відтінків;
  • ідеальний варіант для роботи з нерівними поверхнями;
  • порівняно невисока ціна.

З цим матеріалом набагато простіше працювати, ніж із силіконовим. Але він поступається в міцності та еластичності, тому не підходить для зовнішнього оздоблення. Також покупців часто цікавить питання, який акриловий герметик не жовтіє. Один із плюсів таких складів — можливість швидко та легко зафарбувати його латексними чи олійними фарбами. Ці матеріали досить легко освіжити.

Тому приймати рішення, який герметик вибрати — акриловий або силіконовий, стоїть, виходячи з поставлених завдань та виду майбутніх робіт. Також завжди можна знайти на ринку продукти, що містять елементи силікону. Якщо потрібно герметизувати міжпанельні шви, краще вибрати поліуретановий варіант. Виробники постійно вдосконалюють склади, пропонуючи продукцію з різними властивостями та експлуатаційними можливостями.

Який акриловий герметик краще і як його використовувати

Вибираючи будівельний матеріал, який здатний закрити багато побутових завдань, акрилові герметичні суміші однозначно в лідерах. Матеріал є максимально універсальним, оскільки відрізняється гарною адгезією до всіх пористих поверхонь: штукатурка, гіпс, цемент, бетон, камінь, дерево, гіпсокартон. Детальніше почитати про обробку поверхонь із гіпсокартону можна тут.

Акриловий склад часто використовують як альтернативу будівельному клею. Фахівці використовують такий герметик паралельно для приклеювання стельової плитки і замазування зазорів, що з'явилися.

Вибираючи відповідний продукт, варто розрізняти вологостійкі та невологостійкі варіанти. Перші розчиняються за допомогою води, тому це не той герметик, який можна використовувати для акрилової ванни. Для герметизації швів у місцях з підвищеною вологістю рекомендують використовувати вологостійкі продукти.

Щоб отримати хороший результат, дуже важливо враховувати, скільки часу сохне акриловий герметик. Початкову міцність такий продукт набуває приблизно через годину після нанесення. А ось точну відповідь на питання, скільки часу застигає акриловий герметик, дати складно, оскільки це залежить від товщини шва, показника вологості та температури повітря у приміщенні. У середньому — приблизно добу при температурі 20-25°С та вологості 50-60%. Після повної полімеризації такі поверхні можна знежирювати.

Щоб надати ремонту завершеного вигляду, обов'язково потрібно виконати фінішне декоративне оздоблення з використанням спеціальних покриттів. Про те, як це зробити, можна прочитати тут.