0

Відкладені товари

Як легко і просто клеїти шпалери

Хтось чекає літа для клеєння шпалер, а хтось - опалювального сезону. Розберемося, коли краще приступати до цього етапу оздоблювальних робіт і які умови потрібні для досягнення найкращого результату.

Неважливо, яка погода за вікном. Головне, щоб в приміщенні, де клеять шпалери, було тепло, сухо і не було протягів.

1. При якій температурі клеїти шпалери?

 

GLASS

На фото: Шпалерний клей Glass від фабрики Pufas.

Витрата клею на особливих ділянках. До того, як почати клеїти шпалери, визначитеся з кількістю клею, щоб він не закінчився раптово. Якщо клеїти шпалери взимку, особливу увагу приділіть місцям поруч з батареями. Там клей на полотнах буде висихати швидше, ніж вони приклеються до стіни. Тому призначені для цих ділянок полотна промазуйте густішим шаром або ж використовуйте в цих місцях клей ПВА.

При постійній. Це головна вимога. Тільки що поклеєні шпалери (в першу чергу паперові і вінілові; бамбукові - в меншій мірі) дуже не люблять різких перепадів температур і протягів. З цієї точки зору краще клеїти шпалери під час опалювального сезону - температура в приміщенні напевно буде постійною. Оптимальний температурний режим для робіт зі шпалерами - + 25 ° С. При більш високій температурі повітря витрата клею для шпалер буде більше.

2.Яка оптимальна вологість стін?

Шпалери необхідно клеїти на суху поверхню. При будівництві і на перших етапах ремонту найчастіше використовуються матеріали на водній основі - бетон для стін, розчини для цегляної кладки, склади для стяжки, цементні штукатурки. Такі матеріали вимагають якісної просушки, причому форсувати цей процес не можна. Якщо зловживати будівельним феном, по штукатурці можуть піти тріщини.

3.Чи важливо на які стіни клеїти шпалери?

Скільки сохнуть стіни? У новобудові шість тижнів. При використанні цементної штукатурки до наступного етапу робіт можна приступати тільки через 14 днів. Само собою, в «сирий» сезон - тобто приблизно з жовтня по квітень - стіни в неопалюваних приміщеннях будуть сохнути довше.

Вибирайте особливі штукатурки. Це, наприклад, штукатурки не на цементній, а на гіпсовій основі (якщо тільки ви не клеїте шпалери у ванній кімнаті). Якщо ж потрібно значно вирівняти стіни або сильно змінити їх геометрію, то без застосування «мокрих» матеріалів це можна зробити за допомогою вологостійких гіпсоволокнистих листів зі спеціальним гідрофобним просоченням. Цей екологічно чистий матеріал не тільки стійкий до підвищеної вологості, але і має низьку теплопровідність, а також здатність підтримувати оптимальну вологість у приміщеннях.

4. При якому освітленні клеїти шпалери?

При природному. Погожий, не похмурий день - час, коли краще клеїти шпалери. При світлі дня і поле діяльності, і сам процес будуть прекрасно освітлені. Короткий світловий день взимку - мабуть, єдиний мінус проведення шпалерних робіт під час опалювального сезону. Цим же визначається місце, звідки починати клеїти шпалери - від вікон, де більше світла.

62078

На фото: шпалери Luxury walls 401-01 фабрики Elitis.

5. Що ще знадобиться?

Додаткове джерело світла. У прямих променях світла добре видно якість стиків полотен - при наклейці встик. А при наклейці внахліст корисніше косі промені. Крім того, можливі сліди клею можуть бути непомітні при природному освітленні з боку вікна, але стануть помітні при включенні джерел штучного світла. Потрібно просто підносити переносну лампу під різними кутами до стіни зі шпалерами і перевіряти чистоту швів. Причому робити це краще відразу - клейдля шпалер після висихання не відмивається від багатьох типів шпалер.

.